Przejdź do treści
Strona główna » Bartek i Łucja na mecie ultra biegu górskiego!

Bartek i Łucja na mecie ultra biegu górskiego!

Zameldowali się na mecie! Bartek i Łucja majówkę spędzili w Słowenii, gdzie w dniach 5-7 maja wzięli udział w największej biegowej imprezie górskiej w tym kraju – 100 UTW – Ultra Trial Vipava Valley. Uczestnicy rywalizowali na kilku dystansach: 15 km, 30 km, 60 km, 110 km i 100 mil. Bartek i Łucja startowali na dystansie 110 km.

To nie pierwszy ich występ w tego typu zawodach, ale pierwszy pod naszym okiem i jak podkreślali w czasie przygotowań – lekko nie było, ale było warto. Bartek ostatecznie zajął 26 miejsce w swojej kategorii wiekowej, co stanowi czołówkę całej stawki.

Postanowiliśy skorzystać z pomocy Roberta w całych przygotowaniach do tego biegu. Trenujemy już niemal 2 lata razem. Na wiosłach idzie nam bardzo dobrze, więc postanowiliśmy pójść również w bieganie z myślą o tym właśnie starcie. Zrobiliśmy dobrą robotę i z radością wracamy do Polski – relacjonowali na mecie.

Bartek i Łucja trenują bieganie od wielu lat. W 2021 roku rozpoczęli również treningi na ergometrze wioślarskim, jako formę uzupełnienia swoich codziennych aktywności. Są absolwentami programu 10 DNI DO MISTRZOSTWA .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *