Trening w domu

Szukając pomysłu na to jak może wyglądać Twój trening w domu być może chciałeś go zrealizować na ergometrze wioślarskim. Jakie są za i przeciw takiego rozwiązania?

Ergometr wioślarski – trening w domu – zalety

Z pewnością zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dość wszechstronnego rozwoju. Ergometr wioślarski rozwija przecież naszą sprawność ogólną, wytrzymałość, siłę, czy koordynację ruchową. Bez wątpienia osoby szukające tych cech na co dzień, w czasie wizyty na siłowni lub innym miejscu mogą zdecydowanie poprawić wyżej wymienione walory stosując trening na ergometrze.

Wszechstronność to atut ergometru nie zależnie od tego w jakim aspekcie rozpatrujemy jego wykorzystanie. Jeżeli chodzi chodzi nam natomiast o inne czynniki przemawiające za inwestycją w siebie w tej formie to z pewności zaliczymy do nich fakt, że ergometr zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Wiele osób bardzo często nie decyduje się na trening w domu z uwagi na potrzebę posiadania dużej przestrzeni. Dlatego tez w naszych domach częściej znajdziemy rowerek stacjonarny stojący w wygodnym miejscu. Z pewnością jeśli chodzi o zajmowaną przestrzeń rowerek wygrywa z ergometrem, natomiast w kwestii przechowywania sprzętu zarówno jedna jak i druga maszyna po rozłożeniu zajmują dokładnie tyle samo miejsca.

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za ergometrem jest możliwość treningu przy każdej pogodzie. Nawet nieco niższe temperatury, które mogą zniechęcić do aktywności nie są przeszkodą. Zaangażowanie całego ciała w ruch wioślarski sprawia że komfort treningowy jest bardzo dobry nawet w niższych temperaturach.

Ergometr wioślarski – trening w domu – dlaczego?

Dlaczego trening w domu? Stawiając na szali wszelkie za i przeciw tego rozwiązania zdecydowanie wygrywa ta pierwsza opcja. Tak naprawdę nie ma znaczenia jakiego rodzaju formę aktywności wybierzesz. Każdy ruch to zdrowie i podstawa jego utrzymania. Walory płynące z aktywności fizycznej są nieocenione zarówno dla naszej fizyczności jak i sprawności psychicznej. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Natomiast z całą pewnością jest bardzo dużo osób – być może jest ich większość – którzy nie wykorzystują tego naukowego faktu. To kolejny argument dla którego zachęcam wszystkich do aktywności fizycznej.

Trening domowy jest skutecznym rozwiązaniem nawet dla każdego, nawet tych najbardziej zapracowanych. Stara kardiologiczna zasada brzmi 3x30x130. 3 razy w tygodniu przez 30 minut na tętnie 130. Prawdopodobnie dla wielu z nas zasada ta jest nieosiągalna lub nieaktualna. A przecież wystarczy tak niewiele.

Reklama
%d blogerów lubi to: