Ergometr wioślarski – efekty treningowe

Ergometr wioślarski to maszyna, coraz częściej wybierana przez osoby ćwiczące z uwagi na możliwość osiągnięcia wielu efektów treningowych. Osiągnięcie tych efektów jest możliwe dzięki zaangażowaniu niemal całego ciała w ruch – czyli wiosłowanie.

Trening na ergometrze – efekty

Trenując na ergometrze wioślarskim możesz:

  • zbudować dobrą wytrzymałość
  • poprawić sprawność ogólną
  • poprawić koordynację ruchową
  • zbudować dynamikę i siłę mięśni
  • spalić tkankę tłuszczową
  • zbudować świetną sylwetkę

Oczywiście osiągnięcie dobrych parametrów i sylwetki wymaga – jak w każdym sporcie – systematyczności. Stosując odpowiedni plan treningowy, który można wesprzeć planem dietetycznym efekty z pewnością przyjdą.

Spalanie tkanki tłuszczowej na ergometrze

Zatrzymajmy się chwilę w tym temacie, gdyż dla wielu osób jest on bardzo interesujący.

W związku z zaangażowaniem 90% mięśni człowieka zapotrzebowanie energetyczne w czasie treningu na ergometrze jest bardzo duże. Dlatego też spalanie kalorii jest dużo większe niż w czasie innego treningu np. treningu biegowego, czy na rowerze.

Przykładowo mężczyzna o wadze 85 kg w czasie treningu o średniej intensywności trwającego około 60 minut jest w stanie spalić około 1000 cal. W czasie podobnego biegu jest to średnio 700-750 cal, a jazdy na rowerze to średnio 400 cal.

Jak zatem widać na powyższym przykładzie spalanie kalorii na wiosłach jest zdecydowanie większe i szybsze a więc i możliwość pozbycia się zbędnych kilogramów może zając nam trochę mniej czasu. Wymaga to jednak włożenia nieco większego wysiłku w czasie jednostki treningowej.

Reklama
%d blogerów lubi to: