Trening w domu

Trening w domu

Pomimo przeszkód i obaw dotyczących korzystania z klubów fitness i siłowni słowo „Lockdown” nie musi dotyczyć Twojej aktywności i Twojej formy. Dobrze dobrany trening w domu jest pełnowartościowym treningiem. Jeżeli nigdy nie ćwiczyłeś to może być doskonały moment na start. Jeżeli natomiast nie możesz żyć bez ciężarów i ciągłego budowania siły to może być dobry moment na lekkie wypuszczenie, regenerację lub popracowanie nad rzeczami, na które do tej pory nie miałeś czasu.

Trening w domu – z doświadczenia…

Trening w domu z pewnością będzie dla wielu z nas nowym doświadczeniem. Osobiście nie przepadam za tą formą aktywności – zdecydowanie wolę wyjść i zrobić coś na zewnątrz lub w klubie – ale w pewnych sytuacjach nie ma wyjścia. Wiosną tego roku, gdy kluby były zamknięte okazało się w moim przypadku, że trening w domu pozwolił mi na pewną zmianę. Zmiana ta dotyczyła praktycznie wszystkich czynników, o których pisałem w akapicie wyżej. Po pierwsze rozpocząłem pracę nad swoją słabą stroną. Po drugie był to pewien start i nowość w moim wydaniu. Po trzecie ciężary okazały się zbyteczne. Chodzi mianowicie o coś co spędza sen z powiek wielu mężczyznom – trening mięśni klatki piersiowej. Popularne wyciskanie nie było nigdy moją mocną stroną. Szczytem moich możliwości było 80 kg, czyli moja waga. Po dwumiesięcznym treningu w domu, który składał się mówiąc w dużym skrócie z dużej ilości pompek, ćwiczeń mięśni obręczy barkowej i niewielkiej ilości ćwiczeń z domowymi ciężarami i ciężarami własnego ciała, mój wynik maksymalny powrocie na siłownie poprawił się o 10 kg. Zauważyłem, że największy wpływ na mój wynik miało to, że podczas wykonywania próby moje ręce i ramiona nabrały niesamowitej stabilności. Każda moja kolenja próba nie wywoływała drżenia rąk. To było dla mnie coś! Mam nadzieje, że i Wy odnajdziecie w treningu domowym coś co pozwoli Wam poprawić swoje wyniki.

Trening w domu – jak trenować?

Trening w domu wymaga od Ciebie dużej kreatywności, jeżeli chcesz wprowadzać i realizować swój własny plan. Jeżeli szukasz podpowiedzi to z pewnością przyda Ci się trochę swobody (miejsca), możesz przygotować sobie krzesła, gumę do ćwiczeń, możesz zaopatrzyć się w taśmy TRX i mocne drzwi, przydaje się też mata antypoślizgowa. Reszta zależy tylko od Ciebie, od tego co chcesz osiągnąć. Jak w każdym treningu ważny jest cel i plan do jego osiągniecia.

Jeżeli szukasz pomocy od A do Z to zapraszam serdecznie do kontaktu. Chętnie pomogę, w odnalezieniu celu i stworzenia odpowiedniego planu treningowego.

Powodzenia!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: